O co zapytać fotografa przed podpisaniem umowy?

Na większości portali ślubnych najczęściej wymienianym pytaniem jakie można zadać fotografowi ślubnemu jest pytanie:

Jak możesz opisać swój styl fotografowania?

Ja swój styl mógłbym opisać jako mieszankę reportażu ślubnego i fotografii artystycznej. Wszystko po to, żeby opowiedzieć Waszą historię w sposób kreatywny, piękny i jak najbardziej naturalny. W dniu ślubu gdy staje się ślubnym reporterem, uważnie obserwuję i staram się przewidywać rozwój wydarzeń. Wypatruję tych wszystkich pięknych emocji (łez wzruszenia, waszych uśmiechów – uwielbiam jak się śmiejecie i przytulacie!), które pojawiają się tego dnia na każdym kroku. Gdy tempo wydarzeń zwalnia szukam okazji do zrobienia pięknych, artystycznych portretów. To jest Wasz dzień – zasługujecie na to by mieć piękną pamiątkę!

Poniżej znajdziecie więcej pytań i odpowiedzi

Jeżeli poprosicie o zdjęcie z przyjaciółmi lub dawno nie widzianą kuzynką to oczywiście, że tak. Z chęcią również zrealizuje Wasz pomysł na konkretne ujęcie lub na całą sesję w taki sposób aby wasze zdjęcia były piękne i wyjątkowe.

Tak, oczywiście. Sam to proponuje narzeczonym na spotkaniach. Uważam, że jest to najlepszy sposób na sprawdzenie czy prace fotografa są na stałym poziomie.

W dniu ślubu jestem z Wami od momentu przygotowań Panny Młodej, które zazwyczaj rozpoczynają się godzinę przed przybyciem Pana Młodego, aż do oczepin ok 1:00 w nocy. Jeżeli czas i odległości na to pozwalają jest oczywiście możliwość, żebym towarzyszył w przygotowaniach Pana Młodego.

Otrzymujecie wszystkie zdjęcia po selekcji i podstawowej obróbce kolorystycznej. W umowie zapisujemy, że jest ich minimum 400 jednak w rzeczywistości jest ich dużo więcej. Selekcja polega na odrzuceniu zdjęć powtórzonych lub nieostrych a podstawowa obróbka kolorystyczna na dostosowaniu jasności, balansu bieli i kontrastu danego zdjęcia tak aby wszystkie zdjęcia tworzyły spójną historię.

W zależności od terminu waszego ślubu (np. środek sezonu ślubnego) czas oczekiwania na zdjęcia może się wydłużyć do 60 dni.

Rezerwacja terminu następuje z momentem wpłynięcia na moje konto zadatku i jest to jedyny sposób rezerwacji terminu. Pozostałą część umówionej kwoty wpłacacie w umówionym terminie, najczęściej do dnia ślubu.

Tak, posiadam taką licencję wydaną przez lubelską Kurię metropolitalną.

Oczywiście. Taka sesja daje nam wiele korzyści. Dla Was jest to przede wszystkim wspaniała pamiątka. Jest to również okazja dla nas do bliższego poznania się a dla Was do poznania mojego stylu pracy i oswojenia się z byciem przed obiektywem. Dzięki temu w dniu ślubu nie przychodzę do Was jak całkowicie obcy, tylko jak dobry znajomy a zdjęcia jakie zrobimy zdecydowanie zyskują na jakości.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie mógłbym osobiście zrobić zdjęć na Waszym ślubie (to się jeszcze nie zdarzyło i mam nadzieję, że się nie zdarzy) to zapewnię Wam godne zastępstwo na równie wysokim poziomie.

Byłem na kilku weselach, na których bardzo “wyluzowani” goście Państwa Młodych przychodzili na ślub elegancko ubrani często zaskakując tym samą Parę Młodą. Dlatego nie rozumiem fotografów i innych osób biorących udział w tak ważnym dla Was dniu, które przychodzą ubrani w pomięte i powyciągane koszule, dżinsy i trampki tłumacząc to własnym stylem i byciem artystą. Uważam, że swój ubiór należy dostosować do okoliczności, dlatego standardowo na ślub ubieram garnitur, białą koszulę i krawat. Poinformujcie mnie jeżeli planujecie ślub w innym stylu i mam się ubrać inaczej.


Portret siedzącego mężczyzny w studiu oświetlonego lampami

Wypełnij poniżej bezpłatną ankietę i sprawdź dostępność terminu na Twój ślub:

Osobiście w ciągu 24h skontaktuję się z Tobą, aby potwierdzić dostępność terminu.